CO JE HOSPICOVÁ PÉČE

Člověk, pro kterého již neexistuje reálná šance na uzdravení, medicína nemá co nabídnout a jeho léčba je ukončená, se nadále potýká s potřebami a obtížemi, které vyžadují intervenci.

Naši zdravotníci si poradí s tišením bolestí, hojením ran, dušností, nevolností, depresemi, panikou, zkrátka s "léčením" příznaků umírání. Psychologové a duchovní intervenují na duševní úrovni. Sociální pracovníci provázejí pacienty i blízké praktickými aspekty odcházení, pomáhají se zařízením příspěvku na péči, se zajištěním kompenzačních pomůcek, s pozůstalostními záležitostmi či s organizací posledního rozloučení.

O HOSPICI DOBRÉHO PASTÝŘE

24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce jsme zde pro ty, kteří odcházejí. Aby nebyli sami, netrpěli bolestmi.

A aby jejich blízcí rozloučení ustáli, zvládli. A mohli být všichni spolu. Až do konce. A aby každý jeden konec byl důstojný a dobrý. O to usilujeme.

Multidisciplinární tým zdravotníků, sociálních pracovníků, psychologů a duchovních poskytuje komplexní odbornou paliativní péči nevyléčitelně nemocným pacientům v poslední fázi jejich onemocnění. 

www.hospic-cercany.cz

PROČ BĚŽÍME

Financování hospicové péče není jednoduché. Fundraisingový tým Hospice Dobrého Pastýře se každoročně uchází o podporu ze strany státní správy, měst, obcí, nadací a nadačních fondů. Bez záruky a jistoty, že na požadované příspěvky dosáhne.

Provoz naší organizace se prozatím neobejde ani bez podpory individuálních dárců a firem. Jsou to miliony, které nám v rozpočtu každoročně chybí. Jeden z nich bychom rádi letos získali právě prostřednictvím Dobrého běhu. Odvážný cíl. Máme silnou motivaci. Jsme odhodlaní.

Děkujeme, že jste nám po boku.

JAK MŮŽETE POMOCI

Zapojte se do Dobrého běhu. Fyzicky. Mentálně. Zaregistrujte se a zvolte si téma, pro které poběžíte, které je Vám blízké. 

Je jich celkem 23 a na každé téma je napojená dárcovská výzva s cílovou částkou 10.000 korun. Vezměte si ji pod křídlo. Staňte se jejím patronem. Oslovte své blízké, kamarády, kolegy, sousedy, aby Vaši výzvu podpořili.

Kupte kterýkoliv ze zde nabízených produktů, jež byly vyrobeny díky laskavé podpoře štědrých donátorů. 

100 % z ceny výrobku směřuje ve prospěch péče o nevyléčitelně nemocné pacienty Hospice Dobrého Pastýře.