Nicholas Evans - Vlci

Napínavý román plný dobrodružství a lásky se odehrává v divoké přírodě severoamerického státu Montana.
Ochránci zvířat zde vysadí smečku vlků, proti tomu však protestují místní rančeři a tvrdí, že jim vlci zabíjejí dobytek. Hlavní slovo má bohatý rančer Buck Calder, prohnaný drsný muž, zvyklý, že ho všichni poslouchají. Jenže teď se proti němu postaví oddaná ochránkyně zvířat Helen. Přidá se k ní dokonce i Buckův syn Luke, ostýchavý a vlastním otcem odmalička ponižovaný mladík. Je sice o 10 let mladší než Helen, přesto mezi nimi vznikne křehký vztah.
Helen i Luke si uvědomují, že na záchranu vlků musí vynaložit všechny své síly, protože rančeři jsou nemilosrdní. Vlky považují za své nejhorší nepřátele a neváhají pro jejich vybíjení používat různé kruté metody, např. tzv. Lovelaceovu smyčku, která se mláďatům zasekne do krku a ty pak pomalu a v mučivých bolestech umírají.
Tento dramatický příběh také vykresluje odlišnosti lidských charakterů. Nejde v něm jen o boj rančerů se zvířaty a jejich ochránci, ale především o odvěkou touhu některých lidí zničit vše, co něčím ohrožuje jejich nadřazenost. Přitom neubližují jen inteligentním a vznešeným zvířatům jako jsou vlci, ale i ostatním lidem. 

50,00 Kč